Najwyżej oceniany niezależny kanał informacyjny w Polsce TVN24 jest atakowany

W Polsce trwają starania o zachowanie najwyżej notowanego w kraju niezależnego kanału informacyjnego TVN24, który w przeciwieństwie do kanałów państwowych nadaje niezależne wiadomości i krytyczne komentarze na temat rządu.


Zagrożenie

Polscy ustawodawcy 11 sierpnia przyjęli projekt ustawy, pomimo szerokiego poparcia społecznego dla zachowania i ochrony wolnych, niezależnych mediów.

Jest to kolejny atak na wartości demokratyczne.

Skutki

Nowe prawo pozwoli rządowi kontrolować media, ograniczy wolność słowa i wpłynie na przyszłe decyzje amerykańskich inwestorów.

Co dalej? Jeśli ta ustawa przejdzie, to za co PiS weźmie się w następnej kolejności…?


Pomoc

Pomóż zapewnić przetrwanie niezależnej telewizji informacyjnej w Polsce. Polski parlament rozważa wprowadzenie ustawy, która narusza zasady funkcjonowania wolnych, niezależnych mediów i zagrozi amerykańskim inwestycjom medialnym w Polsce.

Pozwól, by Twój głos został usłyszany i podziel się swoimi obawami związanymi z próbą likwidacji najlepiej ocenianej stacji informacyjnej w Polsce, TVN24. Prześlij swoje dane kontaktowe, klikając na przycisk “podejmij działanie” poniżej, aby być na bieżąco informowanym o tej sprawie lub jeśli chcesz wyrazić swój sprzeciw wobec ustawy medialnej, która zdławi wolność słowa i negatywnie wpłynie na klimat inwestycyjny w Polsce.


Resolute Public Affairs zarządza kampanią “Protect US Poland Future” w imieniu Discovery